İslami Konular Sohbet

İslami Konular Sohbet

İslamikonular sohbet girişi için tıklayınız..

 

     İslami Konular sohbet ile İslam hakkındaki düşünceleriniz, İslam’ın günümüzde ne derece hüküm sahibi olduğunu, İslam Dininin ölçütleri ve gerekliliği hakkında ne gibi bir kaide ve düsturlar olduğunu, insanların günümüz şartlarına paralel olarak ne ölçüde İslam dinine tabii olduklarını gözden geçirip; fikir, saygı, duruş gibi kavramları niteleyerek insanların temel vazifelerini göz önünde bulundurmayı yeğlemek gerekliliği vasıflarını dikkate almalıyız.

     İslami konular sohbet ile ilke edilen sohbetin işlevi olmalıdır. Bir insana bile vesile olabilmek, eğrisini ve yanlışını telafi edip onu hâkir görmemek biz Müslümanların gerektirdiği önemli davranış usullerinden biridir. Kişiliğini kaybetmiş nice toplumların, batıya adapte olmuş fikir bağnazlıklarındaki düğümleri çözme adına bir takım doğru işlevsel sözcük gruplarıyla da düşünce hayatını etkileme durumu muhakkak vardır. Bu düşünce hayatına iyilik, cömertlik ve sıcak duygularla bakıp insanları topluma kazanmak için temel varsayılan iyilik ve erdemli insan bilincini empoze etmek gereklidir.

     İslami Konular sohbet ile sohbetin ahengine hayırlı kazanım yoluyla süsleyip, güzel dolu fikirleri uygun ve anlaşılır tümceler dahilinde kullanmak, insanların anlama düşüncesini geliştirmeye de faydası olacaktır. İnsanlar çoğu zaman Türkçe kelimelerin acziyetine uğrayıp değişik anlamlarla cümleyi okuyup öylece düşünüşle farklı sembolizmlerin de etkisini taşımaktadır. Bunun için cümleyi yerinde ve uygun kelimelerle; fazlaca nahoş bir durum sergilememekle birlikte insanların anlama takdirine sunmak gerekmektedir. Bunun için İslami Konular ile detaylıca konuyu düşünüp fakat sohbet’e dökerken kısa ve anlaşılır şekilde cümle kurulmasına aşina olunulmalıdır.

     İslami Konular: İslam, Din, Peygamberimizin hayatı, Ayetler ışığında Hadisler, İslam Dini altındaki menkıbeler, İslam Alimleri, Peygamber efendimiz dönemindeki yaşanmış rivayet ve doktrinler, İslam Dininin gerektirdiği usuller, Kalp ve düşünce neşriyatı, Kandiller, Bayramlar, Cennet ve Cehennem, mizan ve sırat körüsü, şeytan, melek ve cinler, Peygamber efendimiz dönemindeki savaşlar, namaz ve kader’e İman gibi pek çok kıssası ele alan İslami Konular, tek başına bir yordam gütmemekle birlikte başlı başına İnsanlığa hayat veren, Kâmil Mü’min müjdecisi ışığını bizlerin kalplerine yer edindirip, kalbi saran mahzun ve karanlık örtüyü de açıklığa çıkarmaktadır. Bu gaye ile sohbetin bir bütünü insanlara hizmet etmeyi yeğlemekte ve insanlığın durum mecalini de gözler önüne sır kapısını aralamakla bizlere sunmaktadır.

     Hayatımızın her alanına sahip olan vicdan ve Din’in temel oluşumları, kıstasları bizlerin de Duayeni olmaktadır. İnsanlık için Yaratılan bu kâinat bizi kendimizin kullukla mutââlâ olduğunu gözler önüne koymaktadır. Buna bağlı olarak bizlerin prensipleri ise doğruluk, kulluk ve kendi vazifemizin İman dairesi içerisinde olmasına titizlikle dikkat edilmesi Mü’min kulların menfaatinedir. İslami Konular sohbet’i ile bu çerçevenin daha net bir akidelere kalacağı şüphe götürmez bir gerçektir. İslami Konular sohbet ile sohbetinizi daha iyi bir şekilde yapıp, kendinizi doğru ve sağlam zemine kişiliğinizi yerleştirebilirsiniz.

     İslami sohbet ve dini vecizelere önem vererek İslami Konular paralelinde hareket etmek, saygı ve sevgiyi özümsemek bizleri salih zümreler içerisine ilhak eyleyecektir. Bu doğrultuda yapılan düşünceler imanımız ile bütünleşip, gıpta edilmeyecek bir hâl almasına vesile olur. Bu vesile ile yapılacak sohbetlerin İslami Konu düşüncesine mazhâr olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz edip, güzelliklerin önünü aydınlatan bir meşale olabilmeyi insanlığa daim-i müesser eylemesini niyaz ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*