Etiket Arşivi: Ramazan

CÜBBELİ AHMET HOCA – RAMAZAN SOHBETLERİ

CÜBBELİ AHMET HOCA – RAMAZAN SOHBETLERİ 2015 1. BÖLÜM    2. BÖLÜM 3. BÖLÜM   4. BÖLÜM   5. BÖLÜM   6. BÖLÜM   7. BÖLÜM 8. BÖLÜM   9. BÖLÜM   10. BÖLÜM   11. BÖLÜM   12. BÖLÜM   13. BÖLÜM   14. BÖLÜM 15. BÖLÜM      Sevgili Peygamberimizin müjdesine nail olabileceğimiz bir aya kavuşmuş bulunuyoruz. Efendimizin ... Devamını Oku »

RAMAZAN

RAMAZAN      Ramazan-ı Şerif, ağacın meyvesi, yemeğin tuzu, aşın ekmeğinin tadıdır. Tesbihin imamesi, yola çıkan üç kişiden birinin imamı, camide cemaatin öncüsüdür. Mahallenin muhtarı, ilçenin kaymakamı, ilin valisi, ülkenin reis-i cumhurudur. Her kesimi bir araya getiren birliğin simgesidir.      Toplumun yarasına merhem, acısına ortak, neşesine neşe, velhasıl her derde devadır Ramazan-ı Şerif. Açlara ekmek, susuzlara su, çıplaklara elbise, ... Devamını Oku »

Cübbeli Ahmet Hoca (Ramazan Sohbeti)

Cübbeli Ahmet Hoca (Ramazan Sohbeti) (18.06.2015)      Ramazan Ayı ve Önemi Ramazan ayı oruç tutma ayıdır. Ramazan, oruçla beraber nefislerin terbiye edildiği, zekat, sadaka ve iftarlarla yoksulların doyurulup gözetildiği, Kur’an okuma, mukabele takip etme, teravih kılma, zikir, dua ve niyazlarla sevap ve mükafatın bol olduğu bir ayıdır. İmam-ı Rabbani hazretleri şöyle buyurmuştur: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda ... Devamını Oku »