Etiket Arşivi: Oruç

CÜBBELİ AHMET HOCA – RAMAZAN SOHBETLERİ

CÜBBELİ AHMET HOCA – RAMAZAN SOHBETLERİ 2015 1. BÖLÜM    2. BÖLÜM 3. BÖLÜM   4. BÖLÜM   5. BÖLÜM   6. BÖLÜM   7. BÖLÜM 8. BÖLÜM   9. BÖLÜM   10. BÖLÜM   11. BÖLÜM   12. BÖLÜM   13. BÖLÜM   14. BÖLÜM 15. BÖLÜM      Sevgili Peygamberimizin müjdesine nail olabileceğimiz bir aya kavuşmuş bulunuyoruz. Efendimizin ... Devamını Oku »

Orucun Hikmeti

Orucun Hikmeti Nedir?      Orucun meşru kılınmasındaki hikmet, pek aşikardır. Şüphe yok ki, Allah-u Teala Hazretleri, kayıtsız ve şartsız her şeye hakimdir Elbette Allah (c.c) kullarına emrettiği ve caiz gördüğü şeylerde bir çok yararlar vardır. Biz bunları gereği gibi bilmesek de, muhakkak hikmetleri vardır.      Bununla beraber orucun din ve ahiret yararlarından başka, sağlık yönünden, sosyal ahlak bakımından ... Devamını Oku »

RAMAZAN

RAMAZAN      Ramazan-ı Şerif, ağacın meyvesi, yemeğin tuzu, aşın ekmeğinin tadıdır. Tesbihin imamesi, yola çıkan üç kişiden birinin imamı, camide cemaatin öncüsüdür. Mahallenin muhtarı, ilçenin kaymakamı, ilin valisi, ülkenin reis-i cumhurudur. Her kesimi bir araya getiren birliğin simgesidir.      Toplumun yarasına merhem, acısına ortak, neşesine neşe, velhasıl her derde devadır Ramazan-ı Şerif. Açlara ekmek, susuzlara su, çıplaklara elbise, ... Devamını Oku »