Etiket Arşivi: Kuran-ı Kerim

KUR’AN-I KERİM’İN ÖZELLİKLERİ

KUR’AN-I KERİM’İN ÖZELLİKLERİ        Sözlükte okumak demek olan Kur’an, “Allah tarafından Peygamberlerimize vahyedilen, Peygamberimizden itibaren de nesillerden nesillere tevatüren nakledilmiş, mushaflarda yazılı bulunan ilahi bir kitaptır.” diye tarif edilmiştir.      Bu tarife göre Kur’an-ı Kerim’in özellikleri şunlardır:      1. Kur’an, Peygamberimize Vahyedilmiştir      Kur’an-ı Kerim, Allah tarafından Cebrail adındaki melek aracılığıyla peygamberimize Arapça olarak indirilmiş ... Devamını Oku »

İLAHİ KİTAPLAR VE SAYFALAR

İLAHİ KİTAPLAR VE SAYFALAR        Allah, yarattığı insanı başıboş bırakmamış, dünya ve ahirette mutlu olmasını sağlayacak yolları, Peygamberleri aracılığıyla göstermiştir. Peygamberler de vahiy yoluyla Allah’tan aldıklarını aynen tebliğ etmişlerdir. Peygamberlerin Allah tarafından getirdiklerini ilahi ve semavi kitaplar oluşturmaktadır.      Allah tarafından Peygamberlere gönderilen kitaplardan bazıları birkaç sayfadan meydana gelen küçük kitaplardır. Bunlara sahifeler anlamına gelen “Suhuf”, diğerlerine ... Devamını Oku »

ALLAH’IN SÖZÜ VE O’NU YALANLAYANLAR

ALLAH’IN SÖZÜ VE O’NU YALANLAYANLAR      Vaktiyle elde edilen bilgi birikimi, tecrübeyle elde ettiğim kazanımları sizlerle paylaşmak istiyorum.      Sami Ramazanoğlu (ks) ve Hacı Hasan Efendi’nin (ks) yirmi beş yılına biiznillahi Teala vakıfım. Hem onlarda, hem de geçen Peygamber ve sadat-ı kiramda şunları müşahede ettim. Devrine göre geliş yetenekleriyle birlikte, geçirdikleri süreçte karşılaştıkları güçlükler hep aynı.     ... Devamını Oku »