Etiket Arşivi: Kıyamet

KIYÂMET

KIYÂMET      Kıyâmeti koparan biziz. Biz bütün gönlümüzle Allâh desek, Allâh nidâsına kulum hitabını duysak, kopmaz kıyâmet. Allâh Allâh diyen bulundukça kıyâmet kopmaz. Nefsinde, Allah deyip kulluk yapan, evinde ailesinde, Resulüllah (Sav) sevgisi, ehl-i beyt muhabbeti ve Kur’an kıraati olan, işinde, ticaretinde, helal kazanca tabi olan, idaresinde, âdil devlet reisi bulundukça kopmaz kıyâmet. Çünkü kıyâmet, hayırlılar üzerine kopmaz. Ne ... Devamını Oku »

Ahir Zamanda Ölmek ve Ölüm Şekilleri

Ahir Zamanda Ölmek ve Ölüm Şekilleri Ahir zaman, kıyamet öncesinde dünya üzerinde yaşanacak olan bir dönemdir. Peygamberimiz (sav)’in, ahir zamanda gerçekleşecek olan olaylarla ilgili pek çok haberi bize ulaşmıştır. Bu olayların, içinde bulunduğumuz dönemde birer birer gerçekleşiyor olması Peygamberimiz (sav)’in mucizelerinden biridir. (Detaylı bilgi için bkz. Kıyamet Alametleri, Hz. Süleyman, Ahir Zaman Alametleri ve Dabbetü’l Arz, Harun Yahya, Global Yayıncılık) ... Devamını Oku »

Kıyamet Ne Zaman Kopacak?

KIYAMET     Hayatımızı Kur’an ile amel ederek geçirelim. Kitab-ı Kerimimiz, hayatımızın her alanına hitap eder. Kendi arzusuyla konuşmayan Aleyhissalat ü Vesselam Efendimizin kelamları da Kur’anın Tefsiri, tebyini, açıklayıcısıdır. Hüküm koymaya hak sahibi olan, Şari-i Mübin’dir. Ayağımızın biri Kur’an, bir diğeri de Hadis-i Şerif’ler olsun. Deccal Kimdir? Cübbeli Ahmet Hoca Açıklıyor. -Deccalın Özellikleri:  Deccal, Arapça bir kelimedir, “decl” kökünden gelir. ... Devamını Oku »