Etiket Arşivi: Hz. Mehdi

BEKLENEN MEHDİ (A.S)

BEKLENEN MEHDİ (A.S)      Mehdi Aleyhisselam, Fatıma Radıyallahu Anha’nın evlatlarındandır.      Said b. Müseyyeb (R.anh) anlatıyor: “Bir gün Ümmi Seleme’nin (R.anh) yanında Mehdi Aleyhisselam hakkında karşılıklı konuşuyorduk, Ümmi Seleme (R.anh), Rasulüllah Aleyhisselatü Vesselam’dan şöyle duyduğunu söyledi: “Mehdi Fatıma’nın evlatlarındandır.”      Mehdi Aleyhisselam’ın Hz. Hasan’ın (R.anh) soyundan olmasındaki ince bir noktaya işaret eden İbni Kayyım Rahmetullahi aleyh şunları ... Devamını Oku »

Ahir Zamanda Ölmek ve Ölüm Şekilleri

Ahir Zamanda Ölmek ve Ölüm Şekilleri Ahir zaman, kıyamet öncesinde dünya üzerinde yaşanacak olan bir dönemdir. Peygamberimiz (sav)’in, ahir zamanda gerçekleşecek olan olaylarla ilgili pek çok haberi bize ulaşmıştır. Bu olayların, içinde bulunduğumuz dönemde birer birer gerçekleşiyor olması Peygamberimiz (sav)’in mucizelerinden biridir. (Detaylı bilgi için bkz. Kıyamet Alametleri, Hz. Süleyman, Ahir Zaman Alametleri ve Dabbetü’l Arz, Harun Yahya, Global Yayıncılık) ... Devamını Oku »

Kıyamet Ne Zaman Kopacak?

KIYAMET     Hayatımızı Kur’an ile amel ederek geçirelim. Kitab-ı Kerimimiz, hayatımızın her alanına hitap eder. Kendi arzusuyla konuşmayan Aleyhissalat ü Vesselam Efendimizin kelamları da Kur’anın Tefsiri, tebyini, açıklayıcısıdır. Hüküm koymaya hak sahibi olan, Şari-i Mübin’dir. Ayağımızın biri Kur’an, bir diğeri de Hadis-i Şerif’ler olsun. Deccal Kimdir? Cübbeli Ahmet Hoca Açıklıyor. -Deccalın Özellikleri:  Deccal, Arapça bir kelimedir, “decl” kökünden gelir. ... Devamını Oku »