Etiket Arşivi: Hasan Dursun

Hasan Dursun – Kervan

Hasan Dursun – Kervan İlahisi ve İlahi Sözleri   Hasan Dursun – Kervan İlahisi ve İlahi Sözleri *** Medine’ye giden kervan. Yolcuları dolu kervan. Resullah’a selam söyle. Aşığı götüren kervan. Resullah’a selam söyle. Hasreti bitiren kervan. *** Kervan kervan, nurlu kervan. Develeri dolu kervan. Alın da götürün beni. Resullah’a giden kervan. Hasreti bitiren kervan. *** Resullah’a kurban kurban. Ayağına turab ... Devamını Oku »

Hasan Dursun – Berata Geldim

Hasan Dursun – Berata Geldim İlahisi ve İlahi Sözleri   Hasan Dursun – Berata Geldim İlahisi ve İlahi Sözleri *** Milyonlarca insan, Ravza’na akıyor. İçimde bir yâre, durmadan kanıyor. Gözüm bir bin tane, hayale dalıyor. Nur yağan Ravza’na, berata geldim. *** Sen Hâbibsin Hakk’a, göreyim bir defa. Dünyanın içinde, kim sürdü ki sefa. Kâinata rahmet, Muhammed Mustafa. Nur yağan Ravza’na, ... Devamını Oku »

Hasan Dursun – Ay Dost

Hasan Dursun – Ay Dost İlahisi ve İlahi Sözleri   Hasan Dursun – Ay Dost İlahisi ve İlahi Sözleri *** Cemâl’in nur, her halin nur. Gönlüm senle, huzur bulur. Bu can sensiz viran olur. Özledim, nerdesin ay dost? *** Sana sana güller sana. Al beni gönül dünyana. Senin aşkın candır cana. Özledim, nerdesin ay dost? *** Girdim aşkın devranına. Tez ... Devamını Oku »

Hasan Dursun – Asi Kölen

Hasan Dursun – Asi Kölen İlahisi ve İlahi Sözleri   Hasan Dursun – Asi Kölen İlahisi ve İlahi Sözleri *** Yaşadım hep günah fikriyle. Yatıp kalktım lâin şeytan ile. Nasıl olsa o da var diye. Koşup durdum nefs çöllerinde. *** Daima gün, ederek günü. Tefekkür etmeden ölümü. Dert etmeden hesap gününü. Heba ettin günleri böyle. *** Asi kölen, geriye döndü ... Devamını Oku »

Hasan Dursun – Ravza’ya Damla

Hasan Dursun – Ravza’ya Damla İlahisi ve İlahi Sözleri   Hasan Dursun – Ravza’ya Damla İlahisi ve İlahi Sözleri *** Medine ufkunda gözlerim doldu. Bana da biraz gelberi oldu. İşte meydan çeşmi, gir yanıma ağla. Yağmur ol Dua Dua, Ravza’ya damla. *** Bulunmaz derdimdi, vuslatı Ravza. Ümitsiz ağlardım, Ravza aşkıyla. İşte meydan çeşmi, gir yanıma ağla. Yağmur ol Dua Dua, ... Devamını Oku »

Hasan Dursun – Nerede Beklesek Seni

Hasan Dursun – Nerede Beklesek Seni İlahisi ve İlahi Sözleri   Hasan Dursun – Nerede Beklesek Seni İlahisi ve İlahi Sözleri *** Uçun kuşlar Medine’ye. Selam götürün Nebi’ye. Ümmet O’nu çok özlemiş. Gidin söyleyin Resul’e. *** Bedir’de mi, Uhud’da mı? Nerede beklesek Seni? Sâfâ’da mı, Merve de mi? Beklesek Ey Nebi Seni! *** Binlerce yıl geçse bile. Resul hâlâ yer ... Devamını Oku »