Etiket Arşivi: Celaleddin Ada

Celaleddin Ada – Sevdasına

Celaleddin Ada – Sevdasına İlahisi ve İlahi Sözleri   Celaleddin Ada – Sevdasına İlahisi ve İlahi Sözleri *** Bastığı taşlar eridi. Ağaç zikredip yürüdü. Örümcek ağın bürüdü. Resulullah sevdasına. Can Ahmed’in sevdasına. *** Sevdasına sevdasına. Canlar gitti sevdasına. Uhud’da Hamza’lar düştü. Musâb gitti sevdasına. Resulullah sevdasına. *** Yeşeren çok dallar düştü. Sancak tutan kollar düştü. Medine’ye hicretinde. Yollar düştü sevdasına. ... Devamını Oku »

Celaleddin Ada – Süzülür Kabem

Celaleddin Ada – Süzülür Kabem İlahisi ve İlahi Sözleri   Celaleddin Ada – Süzülür Kabem İlahisi ve İlahi Sözleri *** Kara çarşafını, giymiş üstüne. Mekke diyarından, süzülür Kâbem. Vallahi gözlerim, müptelâ olmuş. Seni görmedikçe, üzülür Kâbem. *** Süsün örtüsüne, kurban olduğum. Sen süzül ben seni, tavaf edeyim. Allahım’a Duam, layık görürse. Tan dibinde secdelerde öleyim. Allahım’a Duam, nasip ederse. Tan ... Devamını Oku »

Celaleddin Ada – Özlüyorum

Celaleddin Ada – Özlüyorum İlahisi ve İlahi Sözleri   Celaleddin Ada – Özlüyorum İlahisi ve İlahi Sözleri *** Ravzasına varabilsem. Yüzlerimi sürebilsem. Keşke bir kez görebilsem. Resullah’ı özlüyorum. Hallerimi diyebilsem. Resullah’ı özlüyorum. *** Çıra oldum, yanıyorum. Çok çaresiz kalıyorum. Selam salın Medine’ye. Resullah’ı özlüyorum. *** Rasulümsün. Baştacımsın. İki cihan Sultanımsın. Bu garip sensiz ne yapsın. Sultanımı özlüyorum. Canım sana, feda ... Devamını Oku »

Celaleddin Ada – Senin İçin

Celaleddin Ada – Senin İçin İlahisi ve İlahi Sözleri   Celaleddin Ada – Senin İçin İlahisi ve İlahi Sözleri *** Şu döktüğüm gözyaşlarım. Senin için Ey Sevgili. Seherlerde Dualarım. Senin için Ya Habibi. *** Senin için, Senin için. Canım feda, Senin için. Senin için, Senin için. Bu can feda, Senin için. *** Kurban olam gül yüzüne. Ne olursun gül yüzüme. ... Devamını Oku »

Celaleddin Ada – Ben Seni

Celaleddin Ada – Ben Seni İlahisi ve İlahi Sözleri   Celaleddin Ada – Ben Seni İlahisi ve İlahi Sözleri *** Ben seni. Sevin diye emreyleyen Rabbimi. Buyruğuna boyun eğdim de sevdim. *** Ben seni. Habibi sevin diye Rabbimi. Kur’anına gönül verdim de sevdim. *** Sultanım! Ben aşkımı gözyaşımla besledim. Hayatımı sünnetinle süsledim. Allah’ımdan yalnız seni istedim. İnan seni canımdan çok ... Devamını Oku »

Celaleddin Ada – Azraili Seviyorum

Celaleddin Ada – Azraili Seviyorum İlahisi ve İlahi Sözleri   Celaleddin Ada – Azraili Seviyorum İlahisi ve İlahi Sözleri *** Dedi gün o, gün gelecek. Nihâdın, vaktin dolacak. Son nefesini alacak. Azraili seviyorum. Azraili seviyorum. *** Cennetlerin padişahı. Rabbim’in sadık uşağı. Dinlemez ah ile vah’ı. Azraili seviyorum. *** Zalimlerin tek kabusu. Uyanın kaçar uykusu. Mü’minin olmaz korkusu. Azraili seviyorum. O ... Devamını Oku »