Etiket Arşivi: Ahir zaman

BEKLENEN MEHDİ (A.S)

BEKLENEN MEHDİ (A.S)      Mehdi Aleyhisselam, Fatıma Radıyallahu Anha’nın evlatlarındandır.      Said b. Müseyyeb (R.anh) anlatıyor: “Bir gün Ümmi Seleme’nin (R.anh) yanında Mehdi Aleyhisselam hakkında karşılıklı konuşuyorduk, Ümmi Seleme (R.anh), Rasulüllah Aleyhisselatü Vesselam’dan şöyle duyduğunu söyledi: “Mehdi Fatıma’nın evlatlarındandır.”      Mehdi Aleyhisselam’ın Hz. Hasan’ın (R.anh) soyundan olmasındaki ince bir noktaya işaret eden İbni Kayyım Rahmetullahi aleyh şunları ... Devamını Oku »

Ahir Zamanda Ölmek ve Ölüm Şekilleri

Ahir Zamanda Ölmek ve Ölüm Şekilleri Ahir zaman, kıyamet öncesinde dünya üzerinde yaşanacak olan bir dönemdir. Peygamberimiz (sav)’in, ahir zamanda gerçekleşecek olan olaylarla ilgili pek çok haberi bize ulaşmıştır. Bu olayların, içinde bulunduğumuz dönemde birer birer gerçekleşiyor olması Peygamberimiz (sav)’in mucizelerinden biridir. (Detaylı bilgi için bkz. Kıyamet Alametleri, Hz. Süleyman, Ahir Zaman Alametleri ve Dabbetü’l Arz, Harun Yahya, Global Yayıncılık) ... Devamını Oku »

Kıyamete Doğru Geri Sayım

     Kimileri usul yönüyle Hz. Peygamber’in (sav) gelecekten haber verip vermediğini tartışıyor. Ya da bazı sineler Hz. Peygamberin (sav) gaybı bilmediğinden yola çıkarak gaybdan haber vermesini ihtimal dışı görüyor. Burada kulaklara küpe olması gereken Temel husus şudur: Allah’ın izni ve müsaadesi dışında hiçbir şey olmaz. Kimse aksini söyleyemez. Bununla birlikte aksi görüşte olanlar bazı bahanelerle Allah’ın izniyle gerçekleşenleri de ... Devamını Oku »