Etiket Arşivi: Adem Pala

Adem Pala – Gidelim Medineye

Adem Pala – Gidelim Medineye İlahisi ve İlahi Sözleri   Adem Pala – Gidelim Medineye İlahisi ve İlahi Sözleri *** Tez azından gidelim. Gülü seyran edelim. Can Ahmed’e erelim. Gidelim Medine’ye. *** Sâllu Âlâ Muhammed. Ey canlara can Ahmed. Seni candan özledik. Medet Efendim medet. Sâllu Âlâ Muhammed. *** Yürüyelim sevgiye. Medine hasretiyle. Elde çiçekler ile. Gidelim Medine’ye. *** Sâllu ... Devamını Oku »

Adem Pala – Geleceğim

Adem Pala – Geleceğim İlahisi ve İlahi Sözleri   Adem Pala – Geleceğim İlahisi ve İlahi Sözleri *** Hayalimde gece gündüz. Aşkınla aşkı deniz. Ümidim kesmedim henüz. Geleceğim, geleceğim bir gün sana. *** Doya doya bakacağım. Bu bağrımı yakacağım. Deli divane gönlümü. Ateşlere, ateşlere atacağım. *** Gör halimi yardım eyle. Sensiz yaşanır mı böyle. Ayrı durulur mu söyle. Geleceğim, geleceğim ... Devamını Oku »

Adem Pala – Kervan

Adem Pala – Kervan İlahisi ve İlahi Sözleri   Adem Pala – Kervan İlahisi ve İlahi Sözleri *** Hep hasretle yaşadım. Gizli gizli ağladım. Görüyorsun sarardım. Yâre beni de götür. Görüyorsun sarardım. Kervan beni de götür. *** Hacıları alırsın. Kervan, kervan, kervan. Medine’ye varırsın. Kervan, kervan, kervan. Görsen halimi acırsın. Kervan, kervan. Kervan, kervan, kervan. Beni de götür. *** Günler ... Devamını Oku »

Adem Pala – Anam

Adem Pala – Anam İlahisi ve İlahi Sözleri   Adem Pala – Anam İlahisi ve İlahi Sözleri *** Derdimin dermanı sendin. Gözümün göz bebeğiydin. Dünyada varlığım sendin. Canım Anam, güzel Anam. *** Başımızın tacı sendin. Canım Anam, güzel Anam. Her derdime deva sendin. Gül kokulu, canım Anam. *** Son nefeste, göremedim. Ellerini, öpemedim. Son Duanı alamadım. Canım Anam, güzel Anam. ... Devamını Oku »

ADEM PALA – ANAM

ADEM PALA – ANAM İLAHİSİ VE İLAHİ SÖZLERİ   ADEM PALA – ANAM İLAHİSİ VE İLAHİ SÖZLERİ *** Dayanamam, gözyaşına. Dünya yıkılır, başıma. Tüm analar, güzel ama. Senin gibi, değil Anam. *** Eller, sen gibi sarılmaz. Söylerim, derdim anlamaz. Derdime, derman olamaz. Senin gibi, değil anam. *** Özledim, ana kucağı. Yıkılır evim, ocağım. Verseler, bütün dünyayı. Senin gibi, değil anam. ... Devamını Oku »