Etiket Arşivi: Abdurrahman Önül

Abdurrahman Önül – Gel Tevbe Eyle

Abdurrahman Önül – Gel Tevbe Eyle İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdurrahman Önül – Gel Tevbe Eyle İlahisi ve İlahi Sözleri *** Ey gâfil! Uyan aç gözün. Gel tevbe’ye, gel tevbe’ye. Dergâh-ı Hakk’a tut yüzün. Gel tevbe’ye, gel tevbe’ye. *** Binbir günah, ettiğin yeter. Duyun siyah ettiğin beter. İsyan-ı Hakk’tan ne biter. Gel tevbe’ye, gel tevbe’ye. *** Doldu öten ey ... Devamını Oku »

Abdurrahman Önül – Levlake Ya Muhammed

Abdurrahman Önül – Levlake Ya Muhammed İlahisi ve İlahi Sözleri     Abdurrahman Önül – Levlake Ya Muhammed İlahisi ve İlahi Sözleri *** Doğmazdı kalbe iman. İnmezdi arz’a Kur’an. Mechun olurdu Esma. Levlake ya Muhammed. Levlake ya Muhammed. *** Matem tutardı gökler. Gülmezdi hiç melekler. Mahzundu ârş-ı âlâ. Levlake ya Muhammed. Levlake ya Muhammed. *** Uçmazdı onca kuşlar. Doğmazdı ay ... Devamını Oku »

Abdurrahman Önül – Gözüne Yazık

Abdurrahman Önül – Gözüne Yazık İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdurrahman Önül – Gözüne Yazık İlahisi ve İlahi Sözleri *** İşte ben gidiyom, sana elveda. Benim gözüm yok mu? Fani dünyada. Gidiyorum, gitmek acı olsa da. Arkamdan ağlama, gözüne yazık. *** Unutma hiç! Sıra sana da gelir. Feryadın figanın, ârş’a yükselir. Senin de yolların, bir gün incelir. Arkamdan ağlama, gözüne ... Devamını Oku »

Abdurrahman Önül – Geceler Sırdaşım

Abdurrahman Önül – Geceler Sırdaşım İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdurrahman Önül – Geceler Sırdaşım İlahisi ve İlahi Sözleri *** Geceler sırdaşımdı. Secdeler gözyaşımdı. Resullah yoldaşımdı. Çağır da geleyim sana. *** Geceler de hep muhabbet. Kalmaz kalpte ta saadet. Yalanlar görülür elbet. Çağır da geleyim sana. *** Geçtim başka aleme. Rahmet yağdı, gönlüme. Arz eyledim yarime. Çağır da geleyim sana. ... Devamını Oku »

Abdurrahman Önül – Uyan Müslüman

Abdurrahman Önül – Uyan Müslüman İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdurrahman Önül – Uyan Müslüman İlahisi ve İlahi Sözleri *** Tüm dünyada zalimler, ezerken Müslümanı. Benim yüreğim kan ağlar, içimde fırtınalar. Özgürlük adınaymış, yapılan bu zulümler. Uyan Müslüman Uyan, Hey Hey! Uyan da özüne dayan. *** Hortladı Firavunlar. Hortladı Nemrutlar. Allahtan korkmayan kullar, Hey Hey! Allah’ın da hesabı var. *** ... Devamını Oku »

Abdurrahman Önül – Sıra Sanada Gelecek

Abdurrahman Önül – Sıra Sanada Gelecek İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdurrahman Önül – Sıra Sanada Gelecek İlahisi ve İlahi Sözleri *** İşte biri daha gitti. Onun da vadesi bitti. Canı bedeni terk etti. Sıra sana da gelecek. *** Kalacaksın bir başına. Acımazlar göz yaşına. Yazılır mezar taşına. Sıra sana da gelecek. *** Tövbe et yönel Mevlâ’ya. Meyletme fani dünyaya. ... Devamını Oku »