Etiket Arşivi: Abdullah Akbulak

Abdullah Akbulak – Gül Olur Geçer

Abdullah Akbulak – Gül Olur Geçer İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdullah Akbulak – Gül Olur Geçer İlahisi ve İlahi Sözleri *** Doğumdan ölüme, var olan devran. Herkes de bir türlü yol olup geçer. Uzun sanır evvel, bu ömrü insan. Bir bakar ki bir gün, yel olup geçer. *** Gelmemiş Dünya’ya, boş boşuna. Uymalı işleri, hem de yaşına. Helal haram ... Devamını Oku »

Abdullah Akbulak – Dünya Treni

Abdullah Akbulak – Dünya Treni İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdullah Akbulak – Dünya Treni İlahisi ve İlahi Sözleri *** Adına Dünya demişler. Kimler gelip, geçmişler. Kalan var mı hiç Dünya’da? Sonunda iki bez biçmişler. *** İnanma, İnanma. Yalan bu dünya, inanma. Kanma, hiç kanma. Kanma Dünya oyununa. *** Nerelere geldik, nerelere gittik? İnadına Dünya trenine bindik. Yana yana gezdik, ... Devamını Oku »

Abdullah Akbulak – Hüzün Gülü

Abdullah Akbulak – Hüzün Gülü İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdullah Akbulak – Hüzün Gülü İlahisi ve İlahi Sözleri *** Mekke’de bir yetim doğdu. Babası görmeden öldü. Adına Muhammed kondu. Çölde açtı hüzün gülü. *** Altı yaşına gelmişti. Anneciği de ölmüştü. Kara gözler yaş dolmuştu. Artık O öksüz kalmıştı. *** Hasret rüzgarları esti. Gözyaşları kum’a düştü. Çöl kumları billurlaştı. Damla ... Devamını Oku »

Abdullah Akbulak – Efendime Selam Söyle

Abdullah Akbulak – Efendime Selam Söyle İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdullah Akbulak – Efendime Selam Söyle İlahisi ve İlahi Sözleri *** Seher vakti, esen yeller. Efendime selam söyle. Dost aşkıyla, açan güller. Efendime selam söyle. *** Uzatırım, yetmez elim. Nedhedemez, aciz dilim. Ravza’ya varınca yolum. Efendime selam söyle. *** Çöl ovalar, tozlu yollar. Aşık olan, yanar ağlar. Aciz gönlüm, ... Devamını Oku »

Abdullah Akbulak – Dön Kara Gözlüm

Abdullah Akbulak – Dön Kara Gözlüm İlahisi ve İlahi Sözleri   Abdullah Akbulak – Dön Kara Gözlüm İlahisi ve İlahi Sözleri *** İslamlık dediğin, kıldan incedir. Aslını sorarsan, gülü goncadır. Kıl sabah namazını, nefsini indir. Önünü kıbleye, dön kara gözlüm. *** Sâlâvât’la abdest, aldığın zaman. Dilin gıybetini, bildiğin zaman. Öğlen namazını, kıldığın zaman. Sana kurban olsun, can kara gözlüm.  *** ... Devamını Oku »

Abdullah Akbulak – Acizim

Abdullah Akbulak – Acizim İlahisi ve İlahi Sözleri Abdullah Akbulak – Acizim İlahisi ve İlahi Sözleri *** Sultanım Allah. Sultanım Allah. Mağfiret eden, Rahman’ım Allah. Ey Kerim Allah, Ey Râhim Allah. Her şeyi bilen, Âlimsin Allah. *** İlahi’ya dizin, haddimi bildir. Yâr’âb didarından mahrum eyleme. Ah deyip ağlayıp, huzura geldim. Mevlam didarından mahrum eyleme. *** Sultanım Allah. Sultanım Allah. Mağfiret ... Devamını Oku »