AYAKTA SU İÇMENİN ZARARLARI

AYAKTA SU İÇMENİN ZARARLARI

     Ayakta su içilmesi sonucu su, hiçbir yere etkisi olmadan direk onikiparmak bağırsağına geçer. Su insanlar için önemlidir. Bu sıvıyı ayakta içtiklerinde vücuttaki su midede birikmez ve vücuda hiçbir faydası olmaz.

     Uzmanlar, ayakta su içmenin tıbbi zararlarını sıraladı. Ayakta su içmenin insanlara tıbben zarar verebileceğini belirten uzmanlar,

     “İnsanların midelerinin pozisyonlarına göre farklılık gösterir.

     Yapılan araştırmalara göre, ayakta ve oturur vaziyetteki midenin pozisyonu farklıdır. Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak bağırsağına geçer.

     Bu da midenin küçük eğriliğine uyan kısmında Waldereyin mide caddesi denen oluk bulunur. Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını geçerek Onikiparmak bağırsağına geçer.

     Yani şöyle diyecek olursak insanların ayakta su içmeleri sonucunda suyu içerler ve hiçbir yere etkisi olmadan direk onikiparmak bağırsağına geçer. Su insanlar için önemlidir. Eğer insanlar sıvıyı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonra onikiparmak bağırsağına geçer. Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera dahil, bir çok hastalıklardan korunmuş olur.

     İnsanlar rastgele yerde sıvıları alıp ayakta içerseler bazı hastalıklara ve tehlikeye daha fazla maruz kalırlar.” dedi.

Göç Eden Kuşların Sırrı Ortaya Çıktı

   

     İngiltere, Almanya ve Avusturya’dan uzmanlar kelaynak kuşlarını inceleyerek sürüye sıra ile liderlik ederek kuşların her birinin, “V” Şeklinde arka taraftaki kuşlar için yarattığı uçmayı kolaylaştırıcı etkiden faydalandığını ortaya koydu.

     Araştırmacılar “Her bir kuş için, önde geçirdiği zaman ile başka bir kuşu takip ettiği zaman arasında oldukça ne bir ilişki var” yorumunu yaptı.

Parmaklarınızı Çıtlatmayın Esnetin

     Uzmanlar, parmak çıtlatmaların alışkanlık haline geldiğinde kireçlenmeye sebep olabileceğini belirterek, onun yerine esnetmeyi öneriyor. Parmak çıtlatmak bazen romatizmal bir hastalıktan bazen de psikolojik durumlardan kaynaklanabiliyor. İnsan gergin olduğu zaman özellikle duygusal olarak değişik travmalar ya da yoğun yük yaşadığı zaman özellikle parmak çıtlatma ihtiyacı olabileceğini vurgulayan uzmanlar bu durumlarda mutlaka psikologlardan yardım almasını öneriyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*